Perşembe , Ekim 21 2021
Son Haberler
Anasayfa / Genel / Soma Maden Kazası

Soma Maden Kazası

Soma Maden Kazası Son Dakika

soma maden kazası

Soma dan gelen maden kazası haberi tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Tüm Türkiye Soma’daki maden faciasına ağlıyor. Soma ve Türkiye yüzlerce maden işçisinin mahsur kaldığı madenden gelen acı haberle sarsıldı… Şimdi Soma’da son durum nedir ve Soma’da ölen maden işçisinin sayısı kaç oldu tam olarak Bakan Taner Yıldız Soma’daki maden faciasında kaç işçinin hayatını kaybettiğini açıkladı ve Maden faciası hakkında son dakika açıklamaları yaptı…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 05.00’da bir açıklama yaptı. Bakan Yıldız yaptığı 4. açıklamada, ölü sayısını 205, yaralı sayısını da 80 olarak açıkladı.

SOMA’dan gelen son haber ise sabah saat 04.00 sıralarında ikinci bir yangın çıktığı yönünde oldu. Yandın sebebiyle 3 saat boyunca kurtarma çalışmaları durdu. Sabah saat 07.00’de ekipler yeniden içeri girdi ve 1 ceset daha çıkarıldı.

598 işçinin vardiya değiştirdiği sırada kömür madeninin girişe 600 metre ilerisindeki trafoda yaşanan patlama sonrası çıkan yangın an itibariyle 205 kişiye mezar oldu.

Kurtarma çalışmaları sırasında madene oksijen verildi ancak malesef saatler ilerledikçe madencilerin cansız bedenleri çıkarılmaya başlandı. 6 bin işçinin çalıştığı maden ocağında saat 15.10’da elektrik panosunda meydana gelen patlamanın ardından yangın çıktı. Çıkışa yakın olan işçiler madenden kurtulmayı başarırken içerde kalan yüzlerce işçi için amansız bir mücadele başladı.

Saatler

ilerledikçe ölüm haberleri gelmeye başladı. AFAD saat 23.00 sıralarında ölü sayısını 17, yaralı sayısını 11 olarak bildirdi. Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise ölü sayısını 157 olarak açıkladı. Gece yarısı Enerji Bakanı Taner Yıldız, “201 işçi kardeşimizi kaybettik. Rakamların yükselmesinden endişe duyuyoruz” dedi.

Sabah saatlerinde ise Bakanın dediği gibi ölü sayısı yükselmeye başladı. Şuan için Soma’da ki maden ocağında hayatını kaybedenlerin sayısının 205 olduğu duyuruldu. Türkiye yasta gözler Soma’dan gelecek iyi haberlerde.

Hakkında Helen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top