Cumartesi , Ocak 29 2022
Son Haberler
Anasayfa / Sağlık / Şiddetli Baş Ağrısı İçin Yapılması Gerekenler

Şiddetli Baş Ağrısı İçin Yapılması Gerekenler

 Şiddetli Baş Ağrısı İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir

bas-agrisi

Baş ağrısı çekilmez ve şiddetli bir hal aldığında Zamanla, hayatımızı ilaçlara adamış olduk. Sağlıklı olup olmadığını bilmeden Aldığımız ilacın yan etkilerini bile okumadan bir yerimiz, özellikle de başımız ağrıdığında hemen bir ağrı kesici ilaç alır hale geldik. Peki baş ağrısı için illa ki ilaç kullanmak gerekir mi ? Elbetteki Hayır. Baş ağrısı için doğal yollar ile tedavi uygulamak mümkün. Doğal yollarla bitki tedavisi için kısa kısa listeler halinde bilgiler derledik.

  • Magnezyum : Özellikle migreni olan kişilerin depolarında bulundurmaları öneriliyor çünkü eğer migreniniz varsa, bu magnezyumunuzun az olduğunun göstergesidir aynı zamanda.
  • Sarı papatya çayı : Hem baş ağrınıza iyi gelecek, hemde günün yorgunluğunu, stresini üstünüzden tamamen alacaktır.
  • Zencefil kökü : Prostaglandin sentezini engelleyerek migrene iyi geliyor.
  • Nane ve Lavanta Yağı : Sıcak su, özellikle ayaklara tutulan sıcak su şüphesiz ki iyi bir tedavidir. Çünkü kanı ayaklarınıza çeker başınızdaki kan damarlarındaki baskıyı gevşetir. Bu suya birkaç damla nane ve lavanta yağı damlattığınızda işinizi kolaylaştıracaktır..
  • Kekik ve biberiye yağı : Şakraklarınıza ve anlınıza birkaç damla biberiye yağı damlatıp masaj yaptığınızda farkı göreceksiniz.
  • B2 Vitamini : Yapılan araştırmada 3 ay boyunca günde 400 miligram olmak kaydıyla devamlı B2 vitamini alan kişilerin %59’u nun migren ağrılarında yaklaşık %50’sinin azaltıldığı belirlendi.
  • Lapaza çiçeği özü : Migren ağrılarına şüphesiz oldukça etkili bir ilaçtır..

Hakkında Helen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top