Perşembe , Kasım 26 2020
Son Haberler
Anasayfa / Soru Cevap / Ölen kefilin ailesinde kefaletine karşılık para talep edilebilir mi?

Ölen kefilin ailesinde kefaletine karşılık para talep edilebilir mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Ölen kefilin ailesinde kefaletine karşılık para talep edilebilir mi?
Tüketici Kanunu 10. maddeye göre Tüketici Kredisi kefaleti adi kefalet hükmündedir. Karşı tarafa yapılan takip neticesiz kalmadan kefilden borç tutarı talep edilemez. Asıl borçlu mirasçılarına gidilir onlardan tahsilat olanağı kalmaz yada tahsil edilemez ise kefilden talep edilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top