Cumartesi , Aralık 5 2020
Son Haberler
Anasayfa / Soru Cevap / İETT Genel Müdürlüğü başka hangi alanlarda hizmet mermektedir?

İETT Genel Müdürlüğü başka hangi alanlarda hizmet mermektedir?

İETT Genel Müdürlüğü başka hangi alanlarda hizmet mermektedir?

İETT Genel Müdürlüğü, verdiği çağdaş ulaşım hizmetlerinin yanında ulaşım alanındaki gelişmelere katkıda bulunmak, bu sektördeki yenilikleri takip etmek ve araştırmacılara imkan sağlamak amacıyla “ULAŞIM” konulu bir ihtisas kütüphanesi oluşturmuştur.

Kütüphanemizde 2 personel ile hizmet verilmektedir. Kütüphanemiz için gerekli olan teknik ekipman kapsamında 3 bilgisayar, 1 tarayıcı ve 1 faks-fotokopi-yazıcı makinamız mevcuttur. Şu an itibarıyla kütüphanemizde 2 bin Türkçe, 600 civarında yabancı eser bulunmaktadır. Kütüphanemizde kitapların teknik anlamda tasnifi tamamlanmış olup, tasnif numaralarına göre bir dizayn yapılmaktadır.

Kütüphanemizde basılı kitap ve süreli yayınlar yanında, sesli ve görsel yayınlar ile fotoğraf arşivi de oluşturulmaya başlanmıştır. Önemli kaynaklar ekonomik ve pratik kullanım için (pdf) formatında, bilgisayar ortamına aktarılacaktır. Ulaşım kütüphanemizde ulaşım ve ulaştırma alanındaki yayınların yanında bu alandaki yargı kararlarını da araştırmacıların hizmetine sunmayı planlıyoruz. Hedefimiz; yalnız İstanbul ulaşımı değil Türkiye ulaşımı için de bu sektördeki en son yayınların bulunduğu yeniliklerin takip edildiği, modern araştırma imkanlarının sunulduğu geniş bir “İhtisas Kütüphanesi” oluşturmaktır.

Kurumumuz bünyesinde bulunan kütüphanemizin kitap listesine, internette tarama yaparak erişme imkanına sahipsiniz.

Hakkında Serkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top