Pazartesi , Kasım 30 2020
Son Haberler
Anasayfa / Soru Cevap / Evanescence ‘in “Bring me to life” klibindeki erkek kim?

Evanescence ‘in “Bring me to life” klibindeki erkek kim?

Sponsorlu Bağlantılar

Evanescence ‘in “Bring me to life” klibindeki erkek kim?
Biyografi:

22 Ocak 1981 tarihinde Little Rock’da doğan Ben Robert Moody, küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgilenmeye ve gitar çalmayı öğrenmeye başladı.Bir yaz kampında basketbol maçı izleyen Ben sahaya yakın bir yerde tek başına piyano çalan sevimli bir kız gördü.Kız Meat Loaf’un I’d Do Anyhing For Love’ını söylüyordu.Yeni bir grup kurmaya çalışan Ben Amy ile tanıştı.Amy ona yeni bestelerini çaldı.Ben “Onu gördüğümde ve duyduğumda cennete gittiğimi hissettim” diyor o büyülü an için.Ben, Amy’ye iltifatlar etmeye başladı ve orada o tarihte başlayan arkadaşlıkla, bugün dünya çapında milyonlarca hayrana sahip bir rock grubunun temelleri atıldı. Beraber şarkılar yazmaya başladılar Amy ile. Amy, Solitude isimli şarkıyı yaptı ve bu, tarihteki ilk Evanescence şarkısı oldu.

Daha sonra Ben’in Understanding’i geldi, daha sonra da Amy’nin Give Unto Me’si. Bu şarkıları Ben’in yaptığı My Immortal takip etti, ve o şarkı yıllar sonra büyük bir hit oldu.Gruplarının ismi içinse “Childish Intentions” ve “Stricken” isimlerini denediler, ama sözlükten baktıkları “Evanescence” kelimesinde karar kıldılar. Bu kelimenin anlamının (duman gibi yok olma, yavaş yavaş yok olma) yapmak istedikleri karanlık müziği tarif edeceğine inanıyorlardı. Yaptıkları şarkıları akustik bir versiyonla kaydedip Little Rock’daki yerel radyo istasyonlarına yolluyorlardı.

Stüdyo kayıtlarında, Amy Lee vokalleri üstlendi, ayrıca piyano ve klavye çaldı. Düzenlemeleri yaptı. Ben Moody ise bütün gitarları çaldı, bazı şarkılarda da davul ve klavye çaldı. Düzenlemeleri ve programlamayı yaptı. Daha sonra grup elemanı olacak olan Will Boyd, Solitude şarkısında bas gitar ve gitar çaldı, geri vokal yaptı. Daha sonra davulcu olacak olan Rocky Gray, Understanding şarkısında davul çaldı. Matt Outlaw ise Solitude ve So Close şarkılarında davul çaldı. Orjinal albüm sadece 100 adet basıldı ve Aralık 1998’de sadece Little Rock’da yayınlandı ve Evanescence’ye ait ilk kayıtlı EP idi.
Aralık 1998’de Little Rock’da bir EP yayınladılar, Evanescence EP. O ana kadar yaptıkları 11 tane şarkıyı stüdyoda kaydettiler ama bunların 7 tanesine bu EP’de yer verdiler.Sadece 100 adet basıan EP haliyle hemen tükendi.İkinci demo EP’leri “Sound Asleep”(Whisper olarak da geçiyor) ise sadece 50 adet basıldı!

Daha sonra yine şarkılarına devam ettiler, 1999 Ağustos’unda ise 2. EP’lerini yayınladılar, ismi ise Sound Asleep EP idi (bazı yerlerde Whisper EP olarak geçiyor). Ağustos 1999’da sadece 50 adet yayımlanan EP’nin yapımına Bigwig Enterprises destek verdi, Ben Moody ise prodüksiyonu üstlendi.EP 6 adet şarkıdan oluşuyordu. Amy Lee vokal, piyano, klavye ve düzenlemeleri üstlendi. Ben Moody ise gitar, davul, bas gitar, klavye, düzenlemeler ve programlamayı üstlendi. Bu EP’de sadece 2 kişi vardı, yardımcı müzisyen yoktu.

Aynı sene içinde, 1999’da Little Rock’lı başka bir müzisyen olan David Hodges gruplarına katıldı. David, Amy’den 3, Ben’den 2 yaş büyüktü, çok iyi klavye ve piyano çalıyordu ve güzel de bir sese sahipti. Artık bestelerini yaparken 3 kişiydiler. Çok zaman geçmeden yeni şarkılardan oluşan yeni bir kayıt yaptılar. Bu bir EP değildi, bir albümdü. Evanescence’nin ilk albümü olarak çoğu yerde adı geçti. Ancak Evanescence grup üyeleri Origin’in ilk albümleri olduğunu kabul etmediler. Amy ise Origin için “Süslü püslü bir demo” ifadesini kullandı. 4 Kasım 2000’de yayınlanan bu albüm yine sadece Little Rock’ta, Bigwig Enterprises tarafından yayımlandı ve 2.500 adet CD basıldı. Evanescence grubunun Fallen albümünde yaptığı patlamadan sonra Origin albümünü değişik şarkı listeleriyle fahiş fiyatlardan satıp bu işten rant elde etmek isteyenler oldu. Amy ve Ben bunu engellemek için “Origin albümünü satın almayın, internetten indirin” açıklamasını yaptı.

Önceki EP’lere göre daha güzel şarkılar içeren albümden 3 şarkı Fallen albümüne girdi. Amy Lee vokalleri üstlendi. Ben Moody gitar, davul ve bas gitar çaldı. David Hodges ise piyano ve klavye çaldı, bazı şarkılarda da geri vokal yaptı. Will Boyd “Away From Me” de bas çalarak gruba yardımda bulundu. Living Sacrifice solisti Bruce Fitzhugh ile Stephanie Pierce “Lies” şarkısında vokal yaptılar. Suvi Petrajajrvi, Sara Moore, Catherine Harris ve Samantha Strong’dan oluşan 4’lü bayan korosu ise “Field of Innocence” şarkısında yer aldı.

Daha sonra 2001 yılına gelindi, Evanescence grubu yeni yaptığı şarkılara demo kayıtlar hazırlamakla meşgulken Wind-Up Records onları “buldu”. Yaptıkları şarkıları çok beğenen Wind-Up Records yapımcıları Evanescence grubuyla sözleşme imzaladı. Böylece orkestrasyonu daha geniş bir albüm yapma fırsatı bulan Amy, Ben ve David’li Evanescence grubu bir yandan şarkılar yapmaya, bir yandan da demo kayıtlar yapmaya devam etti. Grup meşhur olduktan sonra o demoların hepsi 2001-2002 demos adıyla internete sızdı. Grubun “Bring Me To Life” şarkısı yapım firması tarafından çıkış şarkısı olarak saptandı. Şarkıya erkek vokaller ekleme fikri Wind-Up Records’tan geldi ve şarkı için erkek vokal bölümleri yazıldı. Erkek vokalist içinse Wind-Up Records’a bağlı 12 Stones grubunun solisti Paul McCoy seçildi. Albümün prodüktörlüğünü eski Ugly Kid Joe gitaristi Dave Fortman üstlendi. Ağustos 2002’de albüm kayıtları başlandı ve 3 aylık hummalı bir çalışmadan sonra Kasım 2002’de bitirildi. Evanescence grubu albüme 14 şarkı koymayı planlıyordu. Bu şarkıların 12 tanesi Amy, Ben ve David üçlüsüne aitti. “Tourniquet” isimli şarkı Little Rock’lı müzisyen arkadaşları Rocky Gray’in kendi grubu için bestelediği “My Tourniquet” isimli şarkının değiştirilmiş haliydi. “Taking Over Me” şarkısında ise Amy, Ben, David dışında yine Little Rock’lı müzisyen arkadaşları John LeCompt’un payı vardı. Yine John’un yaptığı “Forever You” şarkısı ise demo kaydı olarak kaldı.

Albümün adı “Fallen” olarak düşünüldü. Amy Lee vokalleri üstlendi. Ben Moody tüm gitarları çaldı (Ayrıca Farther Away şarkısının sonunda tribal perküsyon çaldı). David Hodges ise bütün piyano ve klavyeleri çaldı. Neredeyse bütün şarkılarda ritim klavye yer alıyordu, bazı şarkıların girişi piyanoyla idi (Bring Me To Life, Taking Over Me). My Immortal ve Hello ise tamamen piyanodan oluşuyordu. Bu açıdan bakarsak David 3. eleman olarak yadsınamaz bir katkı sağladı. Daha önce Guns’n Roses da dahil birçok grupta davul çalan Josh Freese albümde davul çaldı. Francesco DiCosmo ise bas çaldı. Millennium Choir grubu 4 şarkıda koro olarak yer aldı. Paul McCoy da Bring Me To Life’da vokalleri üstlendi.

Kasım 2002’de albüm tamamlandı. Albüm tamamlandıktan sonra, daha önce Evanescence grubuyla çalışmış müzisyenlerden, John LeCompt 2. gitarist, Rocky Gray davulcu, Will Boyd da basçı olarak canlı şovlarda çalmak için gruba dahil oldular. Bu müzisyenlerin hepsi daha önce kısa da olsa grupla çalışmışlardı (Grup için besteleri vardı; John’un Forever You ile Taking Over Me, Rocky’nin Tourniquet, Will’in October ile So Close). Grup böylece 6 kişiye çıktı. Fallen albümünün çıkış tarihi olarak 4 Mart 2003 belirlendi. Bring Me To Life ve My Immortal, Daredevil filminin soundtrack albümüne girdiler. Bring Me To Life şarkısı bu şekilde internet yoluyla yavaş yavaş duyulmaya başladı.

19 Aralık 2002 tarihinde, grubun daha sonra aşina olacağı ayrılıklardan ilki yaşandı. David Hodges gruptan ayrılma kararı aldı. Ayrılma sebebi olarak “Hristiyan Rock” tartışması ve Ben Moody’nin “Hristiyanız ama Hristiyan rock grubu değiliz” şeklindeki sözü söylendi. Sözüm ona David din konusunda aşırı yobazdı ve Ben’in bu açıklaması sebebiyle gruptan ayrılma kararı aldı. Ama Origin albümünde bir sürü vokal yapmasına rağmen, Fallen’da hiç vokalinin olmaması, Bring Me To Life şarkısında David vokal yapabilecekken grup dışından bir vokalistle anlaşılması, ayrılma sebebinde Amy ile vokaller konusunda anlaşmazlık olabileceğini akıllara getirdi. David ayrılınca grup 5 kişi kaldı, yerine eleman alınmadı. Canlı performanslarda klavye ve piyano sesleri bilgisayardan fon müziği olarak çalındı, yani bu şekilde çözüm bulundu.

Ocak 2003’te Wind-Up Records “Mystary EP” isimli bir reklam CD’si çıkarttı. Fallen albümünden “My Last Breath”, “My Immortal” (Mystary Version), “Farther Away”, “Everybody’s Fool”, “Imaginary” (Mystary Version) şarkıları bu EP’de yer aldı ve Fallen albümü için tanıtım CD’si amaçlı bir EP idi. Yine Ocak 2003’te, Romanya’da Bring Me To Life şarkısına klip çekildi. Evanescence’nin tarihteki ilk klibi olan bu klipte grup elemanları Amy, Ben, John ve Rocky ile konuk vokalist Paul McCoy yer aldı .

Fallen albümü çıkmadan önce Farther Away, Missing ve Breathe No More şarkıları albümden çıkarıldı. 4 Mart 2003’de 11 şarkılık albüm piyasaya çıktı. Bring Me To Life hitiyle dikkat çeken grubun albümü listelerde yavaş yavaş yükseldi, 1 numaraya kadar bile çıktı.

Grup 5 kişilik kadrosuyla albüm çıkmadan önce konserlere başlamıştı. 6 Mart 2003’te Jay Leno’nun programında Paul McCoy’un da katılımıyla Bring Me To Life’ı çaldılar (O performans hariç, diğer bütün canlı Bring Me To Life performanslarında, Paul McCoy’un vokal bölümlerini John LeCompt üstlendi). 15 Mayıs’ta AOL Sessions’a katılıp bazı şarkılarını akustik, bazı şarkılarını da rock versiyonlarıyla çaldılar. 29 Mayıs’ta ilk Avrupa (ilk Amerika dışı) konserlerini Barcelona’da verdiler. 7 Haziran 2003’te, Avrupa’nın en büyük festivallerinden olan Almanya’daki Rock ** Ring’de çaldılar. 8 Haziran’da yine Almanya’daki Rock Im Park, 9 Haziran’da da Hollanda’daki Pinkpop festivallerinde çaldılar. 30 Haziran’da Orlando’da Hard Rock Live programında 4 şarkı çaldılar. 8 Temmuz’da tekrar Jay Leno’nun programına çıkıp Going Under’ı çaldılar. 9 Temmuz’da Pepsi Smash programında çaldılar. 27 Temmuz’da ise Japonya’daki Fuji Rock Festival’de çaldılar. Bu arada 2. klip Going Under da televizyonlarda gösterilmeye başladı.

Fallen albümünün yüksek satış hızı da devam etti. Ağustos ve Eylül 2003’te Amerika turnesi kapsamında 34 konser verdiler.

Eylül 2003’de My Immortal şarkısının rock versiyonunun kaydı yapıldı (Bu kayıt albümün daha sonraki baskılarında 12. şarkı olarak yer aldı). 7 Ekim 2003’te 22 konserlik Avrupa turnesi başladı. 3 konser verildikten sonra Barcelona şehrinde My Immortal’ın band versiyonuna klip çekildi. Daha sonra turne konserleri devam etti. Turnenin 8. konseri olan Köln konseri DVD formatında çekildi ve internette yayınlandı. 21 Ekim 2003’te Stockholm’de 22 konserin 11.si verildi. Konser bitince grup, 24 Ekim’de Berlin’de verecekleri konser için Berlin’e geçti. 22 Ekim gecesi Berlin’de Ben Moody grubu bırakıp Amerika’ya döndü. Hem de gidişiyle ilgili tek bir açıklama yapmadan… Ben Moody’nin gidişiyle başta Amy olmak üzere herkes şoka girdi. İlk şok atlatıldıktan sonra ise, turneye devam kararı alındı. John, Ben’in çaldığı şarkıların solo kısımlarını öğrenebildiği kadar öğrendi ve tek gitaristle 24 Ekim Berlin konseriyle beraber turne devam etti ve bitirildi. Amy de bu konserler sırasında Ben’i göremeyip şaşıran hayranlara “Ben gitti ama biz devam ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Ben Moody’nin ayrılışından aylar sonra, Amy bir röportajda: “Bir şeyler değişmediği müddetçe 2. bir albüm yapamayacak noktaya gelmiştik” şeklinde açıklama yaptı.Aynı zamanda Amy, Ben’in grubun içinde gerilim yarattığı için bu ayrılığın kendisini rahatlattığını açıkladı. Yani tüm dünyaya “Ben ayrıldığı için mutluyum ve hala ayaktayım” mesajını verdi. Çok zaman sonra ise Ben Moody’den bir itiraf geldi. Kendi inşa ettiği grubu terk edip gittiği için eleştirilen Ben Moody, Bipolar Disorder yani Manik Depresyon hastalığına sahip olduğunu ve grubu bıraktığı gün bunalım geçirmekte olduğunu belirtti. Ernest Hemingway, Honore de Balzac, Ludwig van Beethoven, Victor Hugo, Vincent Van Gogh gibi ünlü isimlerin de sahip olduğu bu hastalık kişinin hislerini / hissettiklerini, davranışlarını ve düşüncelerini, enerjisini ve yaşama fonksiyonlarını, kabiliyetlerini anormal şekilde etkileyen bir beyin hastalığıdır. İntiharlara bile yol açabilen bir hastalıktır ki bu yüzden sadece grubu bırakmış olmasına şükretmek lazım…

Ben Moody Evanescence’den ayrıldıktan sonra bir sürü müzik çalışmasının içinde yer aldı. “Can’t Regret What You Don’t Remember” isimli ilk solo albümünün ise yakınlarda çıkması bekleniyor. (Albümün adının Türkçesi, “Hatırlamadığın Şeyden Dolayı Pişman Olamazsın”.)

Yaklaşık bir ay sonra, 16 Kasım 2003’te American Music Awards’teki Going Under performansında grup tekrardan 5 kişiydi. Ama Ben Moody geri dönmemişti. Onun durduğu yerde uzun rasta saçlı yeni bir gitarist vardı. Müzikle yakından ilgilenen kişiler ise bu gitaristi Cold grubunun gitaristi Terry Balsamo olarak biliyordu. Daha sonra Terry, Evanescence ile konserlerde ve TV programlarında çalmaya başladı. Ancak ne Cold’dan ayrıldığına ne de Evanescence grubuna tamamen katıldığına dair bir bilgi verilmedi. Beklenen açıklama Amy’den geldi. 16 Ocak 2004 tarihinde, Avustralya’da verilecek bir konser öncesi, bir Avustralya müzik sitesine, Terry’nin artık kalıcı grup üyesi olarak kendileriyle devam edeceğini açıkladı.

8 Şubat 2004’te Evanescence 2 Grammy ödülü kazandı ve artık “Grammy-Award Winning band” oldu. Ödül töreninde ödülü almak için sahneye Amy Lee ile beraber, Ben Moody ve David Hodges çıktı. Bu Wind-Up tarafından istenmişti, çünkü bu ödüllerde en büyük paylar onlarındı. Ödülü Yüzüklerin Efendisi’nde Sam rolünü oynayan Sean Astin ile Stars Wars filmlerinde Kraliçe Amidala’yı oynayan Natalie Portman’dan aldılar.

26 Şubat 2004’te Amerika’yı turlarken verdikleri 1 günlük arada David Letterman’ın programına çıkıp My Immortal’ı çaldılar. Nisan 2004’te Everybody’s Fool klibi çekildi. 24 Mayıs’ta birçok grubun konser verme konusunda rüyalarını süsleyen Wembley’de çaldılar. 25 Mayıs 2004’te Paris’teki devasa yapı Le Zenith’de konser verdiler. 4 Haziran 2004’te ise Rock ** Ring’e 1 yıl aradan sonra 2. kez çıktılar. 14 Ağustos 2004’te Little Rock – Alltel Arena’daki konserle Fallen albümü konserleri tamamlandı. Albümün dünya çapındaki satışları ise 2004 yılının sonlarına doğru 14 milyonu geçti. Sadece Amerika’da 6.6 milyon satıp 6 platin ödülü kazanan albüm, United World Chart’ta 10 hafta 1 numarada yer aldı ve 40 albümün girebildiği listede tam 82 hafta kalmayı başardı.Ayrıca Billboard Top 10 listesinde 43 hafta, Billboard Top 200 listesinde ise 104 hafta kaldı, ve Billboard Top 50 listesinde en az 1 yıl kalan 8 albümden biri olarak tarihe geçti.

25 Mayıs 2004’te Paris’teki konserde çekilen DVD Anywhere But Home, 23 Kasım 2004’te piyasaya sürüldü.

Daha sonra ara verildi. Verilen arada John ve Rocky kankiler, arkadaşlarıyla beraber Mourningside ve Machina isimli grupları oluşturdular ve müzik çalışmaları yaptılar. Will Boyd ise Two Spines isimli grupla çaldı. Amy ve Terry de harıl harıl beste yapmakla uğraştılar.

Beste çalışmaları tamamlandıktan sonra 2005 Eylül’ünde yeni albüm için kayıtlara girdiler. Prodüktör yine Dave Fortman’dı. Kısa süre sonra Terry felç geçirdi. Tedavisi nedeniyle albüm kaydının tamamlanması zaman aldı. Mart 2006’da albüm tamamlandı. İsmi “The Open Door” olarak belirlenen albümün çıkış tarihi ise sürekli ertelendi ve en son olarak 3 Ekim diye karar alındı.

Haziran 2006’da, David ve Ben’den sonra, 3. grup üyesi ayrılığı yaşandı. Basçı Will Boyd gruptan ayrılma kararı aldı. Gerekçesi ise yeni bir dünya turnesine çıkmak istemeyip ailesiyle daha uzun süre vakit geçirmek istemesiydi. Grubun yeni albümünün ilk klibi “Call Me When You’re Sober” ve albüm promo fotoları, basçı Will olmadan 4 kişiyle çekildi (İlk albümün çıkış şarkısı ve promo fotolarında da Will yoktu). Ağustos 2006’da Will’in yerine basçı olarak Tim McCord geldi.

2 Ekim 2006 gecesi Conan O’Brien’ın programında yeni albümün çıkış parçası Call Me When You’re Sober’ı yeni üyeleri Tim McCord’la birlikte çaldılar (Tim’in grupla birlikte ilk çalışıydı). 3 Ekim 2006’da yeni albüm çıktı. Çıkar çıkmaz Amerika ve Dünya listelerinde 1 numaraya yükseldi. 5 Ekim 2006’dan itibaren yeni albümün konserleri başladı. Daha sonra albümün 2. klibi Lithium şarkısına çekildi. 14 Aralık 2006’da yeni single Lithium’u David Letterman’ın programında çaldılar.

9 Ocak 2007’de Amy, psikiyatrist Josh Hartzler ile nişanlandığını Much Music programında açıkladı. 9-10 Mart tarihlerinde Sweet Sacrifice şarkısı 3. klip olarak çekildi. 13 Mart 2007’de Jay Leno’nun programına 3. kez çıktılar ve Lithium’u çaldılar.

1 Mayıs’da Güney Afrika’da verilen konserden sonra, grubun 18 günlük bir boşluğu vardı. Önce Amy John’u gruptan kovdu, Rocky de gruptan ayrıldı. Amy 6 Mayıs’ta nişanlısı Josh ile evlendi. Herkes açıklama beklerken Amy, John ve Rocky’nin ayrılışı hakkında “Artık Evanescence için endişelenmiyorlardı, sadece para için grupta kalmaya başladılar, grubumun dağılmasından korktuğum için buna bu zamana kadar müdahale edemedim, ikisine de hep nazikçe davrandım ama kıskançlık ve içerleme dışında bir karşılık alamadım. Mutsuzdular. Bir de yanlış bilinen bir şey var, Rocky gruptan ayrılmadı. Çevresine ve grubun geri kalanına Güney Afrika’daki konserlerden 2 hafta sonra ayrılmayı planladığını söylemiş. O sırada ben balayında olacaktım ve onun yerine yeni bir davulcu getirmeye vaktimiz kalmayacaktı. Söylediği insanların çoğu Evanescence’yi seviyormuş demek ki, gelip bana durumu anlattılar ve onun yerine başka birisini getirme kararı aldık, sonra da John’u aradım ve artık yapması gereken şeyi yapmasını, kendi grubuyla (Machina) çalması gerektiğini söyledim. Çünkü Evanescence’yi beğenmeyen ve sevmeyen kimse Evanescence grubunda çalamaz. Grup için yaratıcı olmak isterken sadece grupla birlikte çalan bir eleman olmak sinirlendirici olabilir. Bu sinirlilik John’u değiştirdi.” açıklamasını yaptı. Bu açıklamadan John’un Evanescence grubunda sadece konserlerde gitar çalan bir eleman değil grupta söz sahibi olan bir eleman olmak istemesinin ama Amy’nin her nedense buna izin vermemesinin John’u mutsuz ettiğini ve onunla çok iyi arkadaş olan Rocky’nin de artık kalmak istemediğini, Amy’nin de ikisini birden gruptan çıkardığını anlayabiliriz.

Kovuluşlarının ardından John “Amy hiçbir uyarı yapmadan sebepsiz yere beni kovdu. Bakış açımız her konuda aynı değildi, hem kimin olabilir ki ? Ortak hedefimiz aynıydı: Evanescence’yi yapabileceğimiz en iyi rock grubu yapmak… Bunun için emek verdim, terimi akıttım, ama yeterli değilmiş anlaşılan. Şimdi ben de onun kapısından geri döndürülenler arasına katıldım. Önümüzdeki hafta grubum Machina ile birlikte New York’da turnede olacağız, burada böyle negatif bir şekilde oturup vakit kaybedecek bir insan değilim. Siz de Amy’nin bir dahi ve kurtarıcı olduğunu düşüneceksiniz. Umarım sizin kalbinizdeki yerini korur. Hepinize gerçekten çok teşekkür ederim, bunca yıl en inanılmaz hayranlarım ve dostlarım olduğunuz için. Belki bir gün yine görüşürüz. Şimdi gidip küçük oğlumla oynayacağım…” açıklamasını yaptı. Rocky de “Tanrı beni eve çağırmaya karar verene kadar benden bir şeyler duymaya devam edeceksiniz. Beni destekleyen ve gerçeği bilen herkesi Tanrı korusun, özellikle de karımı, çocuklarımı, John’u, Ben’i, Will’i ve gerçek olan herkesi…” açıklamasını yaptı. Rocky’nin bu sözleri ise David hariç bütün ayrılışlarda Amy’nin payı olduğunu ima ediyordu.

18 Mayıs’da Dark New Day grubu elemanları davulcu Will Hunt ve gitarist Troy McLawhorn’un gruba katıldığı açıklaması yapıldı. Amy bu iki üyeyi Dark New Day grubundan “ödünç” aldıklarını söyledi. Yeni kadroyla önce Amerika’da 2 konser verildi. Sonra 19 konserlik Avrupa turnesi başladı. Bu turne kapsamında Evanescence, 24 Haziran 2007’de İstanbul – Kuruçeşme Arena’da konser verdi. Kuruçeşme Arena’yı dolduran binlerce kişiye muhteşem bir gece yaşatan grup, İstanbul’dan sonra İsrail’e geçerek Avrupa turnesini tamamladı.

Sponsorlu Bağlantılar

23 günlük aradan sonra, 20 Temmuz 2007’de 30 konserlik “Family Values Tour” başladı ve 2 Eylül’de tamamlandı. Yeni kadroyla toplam 51 konser verilmişti. 2 Eylül günü grubun 50 günlük tatili başladı. 23 Ekim günü Coral Gables konseriyle birlikte 28 konserlik “Winter Tour” başlayacadı ve 8 Aralık ta bitti.

Hakkında Serkan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top