Perşembe , Aralık 3 2020
Son Haberler
Anasayfa / Soru Cevap / 0x00000024 hata kodu ve çözümü nedir?

0x00000024 hata kodu ve çözümü nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

0x00000024 hata kodu ve çözümü nedir?
Dosya sistemi hataları

Hata Numarası

Açıklayıcı Metin

0x00000023

FAT_FILE_SYSTEM

0x00000024

NTFS_FILE_SYSTEM
Genel Durma Hataları bölümündeki adımları uygulayın. Durma hatası devam ediyorsa, aşağıdaki adımları deneyin.

Dosya sistemi durma hatalarında sorun giderme

1. Küçük bilgisayar sistemi arabirimi (SCSI) bağdaştırıcısı kullanıyorsanız, donanım satıcınızdan en yeni Windows XP Professional sürücüsünü edinin, SCSI aygıt için eşleme görüşmesini devre dışı bırakın, SCSI zincirinin doğru bir şekilde sonlandırıldığından emin olun ve aygıtların SCSI ID’lerini kontrol edin. Bu adımları nasıl yapacağınızdan emin değilseniz aygıt için verilen talimatlara bakın.

2. Entegre aygıt elektronikleri (IDE) aygıtlar kullanıyorsanız, kart-üzerinde IDE bağlantı noktasını sadece Birincil olarak tanımlayın. IDE aygıtların Master/Slave/Only ayarlarını kontrol edin. Sabit disk hariç tüm IDE aygıtları kaldırın. Bu adımları nasıl yapacağınızdan emin değilseniz aygıt için verilen talimatlara bakın.

3. Antivirüs, disk birleştirme, uzaktan kumanda, güvenlik duvarı veya yedekleme programları gibi filtre sürücüleri kullanan yazılımları devre dışı bırakın veya kaldırın.

4. Dosya sisteminin bozulup bozulmadığını anlamak için Chkdsk /f komutunu çalıştırın. Windows XP Professional Chkdsk komutunu çalıştıramıyorsa, sürücüyü Windows XP Professional işletim sistemini kullanan başka bir bilgisayara bağlayın ve sürücü üzerinde Chkdsk komutunu o bilgisayardan çalıştırın.
Alıntı:
Dur iletisi 0x00000023 ve 0x00000024 Açıklayıcı metin: FAT_FILE_SYSTEM veya NTFS_FILE_SYSTEM
Genel neden: Sabit disk parçalanmış veya aşırı dosya G/Ç etkinliği var. Ayrıca sürücü yansıtması veya bazı virüsten koruma yazılımları da bu Dur hatasına neden olabilir.

Çözüm:

1.
Microsoft Web sitesindeki Online Crash Analysis (Çevrimiçi Kilitlenme Çözümlemesi) aracını kullanın. Microsoft’a rapor göndermek ve Microsoft Passport bilgilerinizi kullanarak, gönderdiğiniz raporların durumunu izlemek için bu aracı kullanabilirsiniz. Çevrimiçi Kilitlenme Çözümleme Web sitesine, Hata Raporlama sitesini veya Web tarayıcınızı kullanarak erişebilirsiniz. Hata Raporlama hizmeti etkin olduğunda, işletim sistemi bileşenleri ve uygulamalarından kaynaklanan çekirdek ve kullanıcı modu hataları için sisteminizi izler. Çekirdek modu raporlamayla, Durduran hataya yol açan sorun veya durum hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz: Sistem ve program hata bildirimine genel bakış.

2.
Virüs koruma veya yedekleme programlarını ve birleştirme hizmet programlarını devre dışı bırakın.

3.
chkdsk komutunu çalıştırıp bilgisayarı yeniden başlatarak, sabit diskte bozulma olup olmadığını denetleyin. chkdsk komutunu çalıştıramazsanız, sabit diski Windows Server 2003 ailesinden bir ürün çalıştıran başka bir bilgisayara taşımanız ve chkdsk komutunu bu bilgisayarda çalıştırmanız gerekebilir. Daha fazla bilgi için bkz: chkdsk. (chkdsk komutu, sınırlı sayıdaki seçenekle Kurtarma Konsolu’nda kullanılabilir.)

4.
Bilgisayar normal şekilde başlatılamıyorsa, Bilinen Son İyi Yapılandırma’yı kullanın veya Güvenli Mod’da başlatmayı deneyin ve sonra yeni eklenmiş olan programları veya sürücüleri kaldırın veya devre dışı bırakın. Bilgisayarınızı Güvenli Mod’da başlatma hakkında bilgi için bkz: Bilgisayarı Güvenli Mod’da başlatma. Bilgisayarınızı Bilinen Son İyi Yapılandırma ile başlatma hakkında daha fazla bilgi için bkz: Bilgisayarı en yeni iyi yapılandırmayla başlatma.

Önemli

Sponsorlu Bağlantılar

• Bilinen Son İyi Yapılandırma’yı kullandığınızda, en son başarılı başlangıçtan sonra sistem ayarlarında yapılan değişiklikler kaybolur.

Hakkında User

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top